Practising medicine only via internet is not possible (this days;)), but Dr Parkinson's ideas are a good step forward.
7 comments:

Anonymous said...

Witam Panie Doktorze, proszę o pomoc dla męża, ma obecnie lat 52.
Rok 2004Zaczęły się bóle brzucha, trafił do szpitala na chirurgię z przepukliną. Po badanich nie stwierdzono przyczyny bólów brzucha, zoperowano przepuklinę. Moje podejrzenia co do mężą byly, że mąż choruję na tarczycę ponieważ ja już w tym czasie chorowałam i piąty rok się leczylam.Po wyjściu ze szpitala udałam się z nim do lekarza endokrynologa.Okazało się że wole jest dosyć dużych wymiarów. Płaty powiększone o wym: prawy - 28x21x66mm, lewy - 28x23x64mm. Objętość całkowita gruczołu wynosiła 42,4 ml. Struktura echa jednorodna, echogeniczność prawidłowa. Badania Anty-TPO 14.1 IU/ml.
Dostał leki: Euthyrox N50, a pojakimś czasie dołożono Thyrosan.

Rok 2006
Miał w tym czasie zrobione badanie USG tarczycy i tarczyca zmniejszyła się. Płat prawy: 20x23x62mm, lewy 20x25x55mm. Objętosć całkowita gruczołu 29ml. Zaczęły się problemy w zachowaniu, więc po przebadaniu przez neurologa został przyjęty do szpitala na zdiagnozowanie.Po szpitalu dalej był na lekach na tarczyce i próbowano wprowadzić leczenie Ebixą(brał ją przez 2 miesiące i nic nie dała więc zrezygnowano z tego leku). Zachowanie męża utrzymywało się w normie nie poprawiło się zbytnio ale też nie pogarszało.
Rok 2007
Znowu zaczęły się problemy z brzuchem,również napady lęków, stan depresyjny. Po przeprowadzeniu wszelkich badań w których nic nie stwierdzono, poprosiłam o zrobienie USG tarczycy.Płaty powiększone o wym 29x23x62mm. . Lekarz endokrynolog stwierdził że mąż ma depresję i przeszedł z leczeniem na środki antydepresyjne:Vicebrol, Amitriptylinum, Doxepin. Zaczeła się tracić mowa, coraz mniejszy zasób słów, obecnie mąż wogóle nie mówi zrozumiale, żyje jak w autyźmie. Po ostatniej wizycie u endokrynologa stwierdzono, ze z depresji jednobiegunowej zrobiła się dwubiegunowa.
Rok 2008
Zostałam skierowana do neurologa. Lekarz neurolog ponownie włączyl Ebixę do leczenia, która działała bardzo niekorzystnie powodując rozdrażnienie, bieganie i duszności. Zaczęły się problemy z ciśnieniem.
Rok 2009
Leczenie ciśnienia, dalej leki na tarczyce, wszystkie depresanty odstawione bo lepiej bez nich się czuje. Mąż żyje w swoim świecie. Próba wprowadzenia znowu Ebixy koncząca się utratą przytomności, pogotowie zabiera mężą do szpitala z podejrzeniem padaczki. Po przebadaniu brak jednoznacznej diagnozy, lekarz stwierdza że jedynie autopsja przyniesie odpowiedź na pytanie co dolega mężowi.

Anonymous said...

Do you even speak English? Seriously, wall of text crits me for 99999k.

Wiktor (victor) said...

droga zono 52latka. nie za bardzo rozumiem o co mnie pytasz/jakiej pomocy z mojej strony oczekujesz? z tego co piszesz maz ma kilka problemow. czy w 2009 roku lekarzowi chodzilo o wykonanie biopsji zamiast autopsji (ta wykonuje sie na martwej osobie). to jak zachowuje sie maz/depresja moze wynikac z nieprawidlowej czynnosci tarczycy. z tego co piszesz byl leczony jednoczesnie na niedoczynnosc i nadczynnosc tarczycy, jaka choroba tarczycy zostala zdiagnozowana? Hashimoto? i jaka jest obecnie funkcja hormonow tarczycowych fT4/fT3/TSH - jest to duzo wazniejsze niz wielkosc zmierzona za pomoca USG.
druga sprawa to, ze ebixe stosuje sie pomocniczo w ciezkich przypadkach choroby Alzheimera, nie wiem z jakich wskazan zostalaona zastosowana u meza, dla poprawy zachowania?
dobrze gdyby leczeniem depresji i ewentualnie choroby dwubiegunowej zajal sie psychiatra raczej niz endokrynolog.
jezeli przypadek utraty przytomnosci byl w zeszlym roku, czy zostala wykonana biopsja? bylbym wdzieczny za wyjasnienie tych kilku niescislosci i abys powiedziala czego oczekujesz z mojej strony. pzdr

Wiktor (victor) said...

dear anonymous. English is my second language. I wish you spend your time more productively than criticising others. thx

Anonymous said...

Nice post, kind of drawn out though. Really good subject matter though.

Anonymous said...

Então bonita este site está bem posicionado.........bom estilo:)
Adorei Continua deste modo !!

Anonymous said...

Hello, nice site. Posted by myself in bookmarks